Frakcinis odos atjauninimas
Kas yra frakcinis odos atjauninimas?
Bėgantis laikas, greitas gyvenimo tempas, žalingi įpročiai, išoriniai aplinkos veiksniai – odos senėjimo kaltininkai, paliekantys žymes mūsų veiduose – mimikos raukšleles, glembančią odą, įvairias odos problemas. Gera žinia, jog modernių lazerių ir patyrusių gydytojų
dėka galima itin efektyviai ir saugiai atjauninti odą, koreguoti pigmentinius odos pokyčius, atsiradusias raukšleles, atkurti vientisą odos toną, atsatyti stangrumą, gydyti dėl įvairių priežasčių atsiradusius randus veide ir kūne.
Frakcinis odos atjauninimas – procedūra, pasižyminti universalumu ir kompleksiškumu. Frakcinio odos atjauninimo metu veikiamas ne tik išorinis odos sluoksnis, bet ir gilesnės dermos struktūros. To pasekoje, atsinaujina fibroblastų veikla, skatinama kolageno ir elasino regeneracija ir gamyba. Po atlikto frakcinio odos atjauninimo rezultatas matomas iškart, o laikui bėgant, dėl įvykusios giliosios dermos stimuliacijos, odos būklė pastebimai gerėja su laiku, oda stangrėja.
Procedūros metu:
Koreguojamos raukšlelės, randeliai, atsiradę dėl aknės ir kitų odos ligų, strijos ir randai kūne. Mažinama pigmentacija, atsiradusi dėl saulės poveikio ir senėjimo. Sutraukiamos išsiplėtusios poros ir gerinama odos kokybė.
Grąžinamas natūralus odos spindesys, skaistumas. Paskatinama kolageno gamyba, todėl rezultatas ilgalaikis – bėgant laikui, odos būklė tik gerėja.
Kaip atliekama procedūra?
Prieš atliekant procedūrą oda nuskausminama anestetiniu kremu. Procedūros metu lazerio spindulys veikia tik tam tikras odos dalis taškiniu (frakciniu) būdu, šiek tiek pažeisdamas odą ir suformuodamas tūkstančius mikroskopinių „stulpelių“. Jiems gyjant, oda traukiasi, darosi lygesnė, taip koreguojamos smulkios ir gilesnės raukšlelės, randai, kiti odos nelygumai.
Be to, lazerio spindulys prasiskverbia į giliuosius dermos sluoksnius ir paskatina kolageno – baltymo, atsakingo už odos elastingumą ir stangrumą, gamybą, todėl praėjus kelioms savaitėms po procedūros pradėsite pastebėti teigiamus pokyčius.
Po procedūros
Priklausomai nuo kiekvieno paciento odos savybių ir organizmo gijimo, po procedūros oda gali parausti, kaisti, patinti, atsisluoksniuoti, susidaryti šašeliai, atrodyti lyg nudegusi saulėje.
Pirmą parą rekomenduojama odos nešlapinti, nesilankyti pirtyse, vengti tiesioginės saulės, karščio.
Gydytoja dermatovenerologė gali rekomenduoti odą tepti specialiu kremu, iki kol oda užgis.
4–5 savaites rekomenduojama saugoti veidą nuo saulės, naudoti apsauginius kremus (SPF 50 ir daugiau).
4–5 savaites rekomenduojama neatlikti veido procedūrų naudojant rūgštinius preparatus, nenaudoti agresyvių veido šveitiklių.