fbpx

Krūtų pokyčiai nėštumo metu

Nėštumas – maksimalių išbandymų metas moters organizmui. Jo metu kinta visi moters kūno parametrai, didėja bendra kūno masė. Ypač kinta krūtų sandara ir tai lemia išorinius jų pakitimus. Apie krūtų pokyčius nėštumo metu ir galimus korekcijos būdus pasakoja „Perfectus Clinica“ bendraįkūrėjas ir plastinės chirurgijos gydytojas Dr. Jonas Drąsutis.

Krūtų sandara ir pokyčiai nėštumo metu

Krūtų didėjimui didžiausią įtaką turi hormoniniai pokyčiai moters organizme. Kai kurioms moterims šis padidėjimas vis dar stebimas net ir praėjus metams po nėštumo ar žindymo.
Ne kiekvienos organizmas vienodai prisitaiko prie pakitimų, tad moterys ne be reikalo išgyvena dėl savo kūno pakitimų ir natūralu, kad pasibaigus žindymo laikotarpiui stengiasi susigrąžinti iki nėštumo buvusias krūtų formas ir kūno linijas.

Krūtys sudarytos iš riebalinio, liaukinio ir jungiamojo audinio. Didėjant moters bendrai kūno masei, dėl riebalinio audinio pagausėjimo didėja ir krūtų tūris. Nėštumo pabaigoje ir po jo, prasidėjus žindymo laikotarpiui, krūtys tampa dar pilnesnės dėl pieno gamybos. Po žindymo laikotarpio sumažėja kai kurių moterų krūtų tūris ir neretai krūtų oda nesugeba prisitaikyti prie šių pokyčių. Moterys pastebi, kad jų krūtys tapo „tuščios“, nukarusios ir praradusios standumą. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl moteris kreipiasi į plastikos chirurgus dėl galimos krūtų korekcijos.

Dažniausi atvejai

Konsultacijų metu matau daug skirtingų moterų, tačiau jas vienija vienas noras – tobulesnė krūtų forma bei išvaizda. Iš savo praktikos galiu suskirstyti šias moteris į kelis tipus:

1 tipas. Moterys, kurios iki nėštumo neturėjo didelių krūtų ir nėštumas nepadarė joms neigiamos įtakos. Tokios moterys kreipiasi dėl krūtų didinimo implantais, nes nuo paauglystės jautė nepasitenkinimą dėl mažų krūtų.
2 tipas. Moterims, kurios turėjo didesnes krūtis iki nėštumo, po nėštumo krūtys nukaro žemyn. Tokios moterys kreipiasi dėl krūtų pakėlimo ar net mažinimo operacijų.
3 tipas. Moterys turėjo nemažas krūtis iki nėštumo, tačiau per nėštumo įvyko didelių krūtų pakitimų, krūtys liko nukarusios ir nedidelio tūrio. Tokioms moterims rekomenduojama atlikti krūtų pakėlimo ir didinimo implantais operaciją.
4 tipas. Moterys skundžiasi, kad po nėštumo atsirado krūtų asimetrija, kuri sprendžiama atliekant skirtingas operacijas abiem krūtims. Pavyzdžiui, viena krūtis didinama implantais, o kitai atliekamas pakėlimas ir didinimas implantais. Kai kuriais atvejais, norint koreguoti asimetriškas krūtis, gali tekti atlikti riebalų persodinimą.

Tinkamiausias korekcijos laikas

Dažna moteris domisi, kada tinkamas metas kreiptis į plastikos chirurgą. Remdamasis savo praktika bei medicininės literatūros duomenimis, galiu teigti, kad moteriai gali būti atlikta krūtų operacija ne anksčiau kaip vieni metai po žindymo. Krūtų pakitimai po nėštumo ar žindymo gali išlikti net iki metų, todėl bet kokios krūtų operacijos nerekomenduojamos atlikti anksčiau. Dažnai moterys domisi, kaip turėtų elgtis po operacijos, nes namuose yra mažas vaikelis, kuris reikalauja motiniškos šilumos. Pacientėms rekomenduoju planuotis operaciją taip, kad galėtų skirti bent 3–4 savaites be didesnės fizinės veiklos.

Svarbūs klausimai

Konsultacijų metu būtina išsiaiškinti moters ateities planus, susijusius su planuojamu dar vienu nėštumu. Jeigu planuojamas nėštumas per 2–3 metus, krūtų operaciją būtų logiška atlikti po būsimo nėštumo. Pagrindinė rekomendacijos priežastis – po dar vieno nėštumo gali įvykti pakartotiniai krūtų pakitimai, todėl teks vėl ryžtis operaciniam sprendimui.

Dažnai moterys teiraujasi, ar po krūtų operacijos jos ateityje galės žindyti kūdikį. Priklausomai nuo krūtų operacijos tipo, kinta rizikos laipsnis, kad žindymo galimybė bus sutrikdyta. Jeigu atliekamas krūtų didinimas implantais, rizika pakenkti žindymui yra minimali, tačiau jeigu atliekamas krūtų pakėlimas arba mažinimas, tokia rizika išauga. Vienareikšmiškai atsakyti moteriai, ar jai sutriks žindymas po krūtų pakėlimo ar mažinimo operacijos, negalima. Gamta sutvarkiusi moters organizmą taip, kad net ir po krūtų operacijos, kurios metu yra pažeidžiama ar šalinama dalis krūties liaukos, žindymo galimybė išlieka arba atsistato ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Black Friday

Nuolaidos iki -60%

Kviečiame registruotis vizitui

JUS DOMINANČIAI PROCEDŪRAI

    Sutinku su puslapio privatumo politika