fbpx

Plastinė chirurgija: „ančiuko lūpos“ – praeityje, išaugęs dėmesys intymiosioms zonoms

Šiandien pas plastikos chirurgus ateinančios moterys yra kur kas geriau pasidomėjusios operacijų eiga, suvokia galimas rizikas, nors ne visuomet gerai įvertina skausmo pojūtį. Taip teigia estetinės medicinos ir plastinės chirurgijos klinikos „Perfectus Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Jonas Drąsutis. Gydytojas pasakoja apie tai, kokios operacijos populiarumu vejasi krūtų korekcijas ir kaip operacijų skaičių pakoregavo pandeminis laikotarpis.

Kokius išvaizdos trūkumus lietuvės dažniausiai renkasi šalinti?

Nors vis dar dažniausiai moteris pas plastikos chirurgus atveda nepasitenkinimas krūtinės išvaizda, pastaraisiais metais stipriai išpopuliarėjo akių vokų plastika. Taip pat populiari išlieka nosies plastika, kurią renkasi tiek moterys, tiek vyrai. Tiesa, čia skiriasi jų poreikiai. Pastebiu, kad šiuo metu moterų siekiamybė – „lėliška“ nosis – maža, su šiek tiek riestu galiuku. Šioje srityje vyrų mados tendencijos neveikia – absoliuti dauguma pacientų nori tiesios, veido bruožams proporcingos nosies.

Kaip kito plastinių operacijų skaičius, lyginant pastaruosius dvejus metus?

Augantį plastinės chirurgijos poreikį juntame kasmet. Tačiau, žinoma, COVID-19 pandemija turėjo įtakos galimybėms tobulinti išvaizdą. Todėl popandeminiu laikotarpiu stebėjome plastinių operacijų ir estetinės medicinos procedūrų šuolį. Pernai operacijų skaičius mūsų klinikoje ūgtelėjo 40 proc., lyginant su 2021 m.

Šiandien apie du trečdalius visų pacientų renkasi estetinę mediciną, o vienas trečdalis – plastinę chirurgiją. Vertinant apskritai, lietuvės moterys vis drąsiau renkasi plastinę chirurgiją, estetinės medicinos pasiūlą jei tam yra poreikis.

Kokias pagrindines grožio industrijos naujoves galėtumėte išskirti?

Kalbant apie tendencijas plačiąja prasme, šiuolaikinės chirurgijos siekiamybė –  chirurginės traumos mažinimas (kuo mažiau ir kuo labiau nepastebimi pjūviai). Taip pat vis dažniau pasitelkiama ląstelių technologijos (SVF) procedūra, padedanti po operacijos atkurti pažeistas audinio funkcijas, paskatinti odos regeneraciją ir žaizdos gijimą, ir paties paciento audinių naudojimas (riebalų persodinimo ir trombocitais papildytos plazmos procedūra (PRP)).

Kita, tačiau labai greit išpopuliarėjusi tendencija – intymi estetika ir atjauninimas. Moterys nori atrodyti ir jaustis patraukliai ne tik išoriškai – intymioji zona taip pat svarbi. Mažųjų ir didžiųjų lytinių lūpų plastinės operacijos, makšties ir tarpvietės korekcijos, tiek po įprasto, tiek po komplikuoto gimdymo, minimaliai invazinės procedūros lazeriais, specialių siūlų, hialurono rūgšties užpildų lipofilingo ir PRP naudojimas – visa tai priskiriama intymaus atjauninimo metodams ir sulaukia didelio susidomėjimo tarp įvairaus amžiaus moterų.

Sparčiai populiarėja aparatinė medicina. Ar yra požymių, kad ateityje ji gali pakeisti plastinę chirurgiją?

Aparatinė medicina skirta ne išstumti, o žengti koja kojon su chirurgija – jos viena kitą papildo. Estetinės problemos (celiulitas, odos nelygumai, makšties laisvumas ir sausumas, ankstyvi senėjimo požymiai) labai efektyviai gydomos įvairiausiais moderniais aparatais bei lazeriais, kai operacija dar nėra reikalinga. Žinoma, kalbant apie rekonstrukcines operacijas, tokias kaip nosies plastika, atlėpusių ausų, viršutinių ar apatinių vokų korekcijos, krūtų konkrecijas,  jų bent jau kol kas negali pakeisti nechirurginės alternatyvos.

Ko tikisi šiuolaikinis pacientas ir kaip tai atsispindi plastinės chirurgijos technologijose?

Natūralumo. Skamba netikėtai, bet būtent to siekiama, tobulinant plastinės bei estetinės medicinos technologijas. Pacientai yra vis reiklesni estetinių intervencijų rezultatams. Norima, kad rezultatas būtų kuo natūralesnis, tad visa plastinės ir estetinės chirurgijos pažanga, tendencijos bei naujovės siekia šio tikslo. Jei seniau plastinė chirurgija asocijavosi su perdėm išryškintomis kūno linijomis, nenatūraliai įtemptais veidais ar „ančiuko lūpomis“, šiandienos ir ateities paciento prioritetas – ne siekti dirbtinumo, o padėti pacientui jaustis ir atrodyti kaip įmanoma geriau.

Black Friday

Nuolaidos iki -60%

Kviečiame registruotis vizitui

JUS DOMINANČIAI PROCEDŪRAI

    Sutinku su puslapio privatumo politika