fbpx

Grožio pasaulis: ko bijo vyrai?

„Perfectus Clinica“ gydytojas ir „Fémlone Aesthetics“ įkūrėjas Naveed Muradi, estetines procedūras atliekantis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, žodžių į vatą nevynioja: lietuviai vyrai kur kas atsargesni ir konservatyvesni nei užsieniečiai. Ko jie bijo ir ar baimė pagrįsta, interviu su Naveedu. 

Kokias procedūras dažniausiai atlieka vyrai? 

Sprendžiant iš mano ir kolegų patirties, populiariausios tarp vyrų – mimikos raukšlių korekcijos botulino toksino injekcijomis, hialurono rūgšties užpildai, PRP odos atjauninimo procedūros ir kitos odos puoselėjimo procedūros.

Ką dažniausiai koreguoja vyrai?

Vyrai turi tų pačių grožio ir senėjimo problemų kaip ir moterys ir tikrai nori atrodyti jauniau bei patraukliau. Dauguma vyrų nori panaikinti mimikos raukšles ir atrodyti estetiškiau. Hialurono rūgšties užpildais koreguojama patamsėjusi, pavargusi paakių sritis, atkuriamas prarastas skruostų tūris, taip pat atliekamos nosies nelygumų korekcijos. Hiperhidrozės, t. y. padidėjusio prakaitavimo gydymas botulino toksinu taip pat labai populiarus tarp vyrų. Nemaloni tema, bet dėmėti kostiumai ir marškiniai estetinio vaizdo tikrai nepagerina, todėl vyrai mielai sprendžia šią problemą.

Kokie vyrai dažniausiai kreipiasi? Ar vis dar gajus mitas, kad grožio procedūros tik moterims?

Oi, ne, šis mitas jau atgyvenęs. Žmonės renkasi estetines procedūras, nes nori atrodyti geriau, sveikiau, jauniau ir patraukliau. Tai galioja absoliučiai visiems, neskirstant pagal lytį ar kitas kategorijas. Tai kaip sportas, juk norime turėti daugiau energijos ir atrodyti geriau bei sveikiau. Estetinė medicina panaši. Pasitelkę ją pristabdome senėjimo procesus, pakoreguojame paglebusią odą ar sumažėjusį audinių tūrį, kurių su metais netenkame ir atrodome tiesiog senesni. 

Dirbate ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, ar lietuviai vyrai skiriasi nuo užsieniečių?

Skandinavijoje ir JAV vyrai neabejotinai atlieka kur kas daugiau estetinių procedūrų. Ten vyrai drąsesni ir estetinę mediciną, injekcijas priima kaip elementarią higieną. Pastebėjau, kad dauguma lietuvių į šias procedūras vis dar žiūri atsargiau ir skeptiškiau. Kita vertus, ir Lietuvoje turiu tikrai nemažai pacientų vyrų, kurie rūpinasi savo išvaizda ir ramiai atlieka botulino toksino ir hialurono injekcijas.

Kaip manote, ko bijo lietuviai?

Manau, kad lietuviai apskritai šiek tiek konservatyvūs. Dažnai jie bijo ne tik nenatūralaus rezultato, bet ir kitų žmonių pasmerkimo. Jie išgyvena ir bijo, kad tik niekas nesužinotų ir nepastebėtų atliktos grožio procedūros.

O ar įmanoma atskirti, kad vyras atliko grožio injekciją?

Jeigu injekcija atlikta tikrai profesionaliai ir efektas, kaip ir turėtų būti, reiškiasi pamažu, gali pastebėti tik labai įgudusi akis.

Minėjote, kad vyrai bijo ir nenatūralaus rezultato, ar ta baimė pagrįsta?

Iš tiesų, dauguma klientų tikrai nenori atrodyti sustingę ir nemimikuoti. Esu įsitikinęs, kad tiek vyrai, tiek moterys nori atrodyti kuo natūraliau. Su keliomis minimaliomis mimikos raukšlelėmis. Be to, ir šių dienų tendencija – injekcijas atlikti taip, kad niekas nesuprastų ir nepastebėtų, dominuoja tik geresnio, jaunesnio vaizdo kūrimas, kai žvelgdamas į žmogų matai tik tiek, kad jis gerai jaučiasi, yra pailsėjęs ir kupinas energijos. Mintis, kad apsilankę pas estetikos gydytoją išeisite toks, kad Jūsų niekas nepažins, – visiškas mitas.

Ar yra skirtumų tarp moterų ir vyrų injekcijų?

Taip, dauguma vyrų turi storesnę, tvirtesnę odą, stipresnius veido raumenis, kas lemia gilesnes raukšles. Pati procedūros technika nesiskiria, tačiau vyrų raukšlių korekcijai reikia didesnio kiekio botulino toksino. Kartais tobulam rezultatui išgauti reikia ir botulino toksino, ir hialurono rūgšties derinio, o, pvz., moterims tose pačiose srityse užtenka tik botulino toksino.

Ar esate pats atlikęs kokią nors procedūrą? 

Taip. Esu atlikęs keletą procedūrų. Pirmą kartą botulino toksino injekciją atlikau dėl migrenos. Tai gana populiarus ir visame pasaulyje pripažintas lėtinės migrenos gydymo būdas, nes botulino toksinas efektyviai slopina skausmo impulsus. Po migrenos gydymo pastebėjau ir teigiamus odos pokyčius, nuo to laiko gydymą tęsiu. Vasaromis botulino toksino injekcijomis gydau hiperhidrozę. Kadangi man slenka plaukai, renkuosi PRP procedūrą galvos odai ir matau išties teigiamus rezultatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Black Friday

Nuolaidos iki -60%

Kviečiame registruotis vizitui

JUS DOMINANČIAI PROCEDŪRAI