fbpx

VOKŲ PLASTIKA

Kas yra vokų plastika?

Pertekliniai akių vokų srities audiniai daugeliui žmonių yra bene pagrindinė šios operacijos priežastis. Pašalinus šiuos audinius, žmogaus žvilgsnis atrodo jaunesnis ir ne toks pavargęs.

Vokų plastikos metu iš viršutinių ar apatinių vokų gali būti pašalinamas odos perteklius, raumens fragmentas ir kartais riebalinio audinio perteklius.

Senstant, audiniai praranda savo elastingumą,  daugėja riebalinio audinio vokų srityje. Dėl senėjimo proceso, gali keistis antakių pozicija ir jie atrodys žemiau nei buvo anksčiau. Vokų srities oda tempiasi, raumuo nusilpsta ir išryškėja riebalų sankaupos. Vieniems žmonėms tokie pakitimai gali atsirasti anksčiau nei kitiems ir tikėtina, kad tam turi įtakos genetiniai, paveldimi faktoriai.

Dažniausios šios operacijos priežastys yra estetinės. Labai svarbu, kad paciento lūkesčiai būtų realistiški. Kadangi operacijos rezultatas gali dramatiškai pakeisti ir pagerinti Jūsų išvaizdą, ji negali sustabdyti viso organizmo senėjimo. Operacijos rezultatas nesitęs amžinai ir kažkuriame gyvenimo etape gali tekti kartoti minėtą procedūrą. Tačiau, priklausomai nuo Jūsų sveikatos būklės ir kitų faktorių, rezultatais galėsite džiaugtis 10 ir daugiau metų.

Prieš operaciją, pasitariama su pacientu ir nutariama, kokio tipo nejautra bus atliekama prieš operaciją. Viršutinių vokų plastika dažniausiai atliekama naudojant vietinę nejautrą. Apatiniai vokai dažniausiai operuojami taikant bendrinę nejautrą, nes vietiškai suleisti vaistai gali neužtikrinti gero ir tinkamo nuskausminimo.

Esant vietiniam nuskausminimui, operacijos metu, pacientas nemiega, tačiau skausmo nejaučia. Vaistai suleidžiami per adatą su švirkštu. Dažniausiai, kartu su vietiniais anestetikais yra suleidžiamas ir adrenalinas, kuris sutraukia kraujagysles ir tokiu būdu sumažėja kraujavimo rizika operacijos metu ir po jos.

Plačiau apie procedūrą

Jeigu vienos operacijos metu operuojami ir viršutiniai, ir apatiniai vokai, tuomet taikoma bendrinė nejautra. Tokiu atveju gydytojas gali Jūsų paprašyti atlikti keletą veiksmų iki operacijos:
Ryte prieš operaciją, su nedideliu kiekiu vandens, išgerti būtinus vaistus, kuriuos vartojate norint sureguliuoti kraujo spaudimą.
Pirmą savaitę po operacijos gali matytis kraujosrūvos, kurios antrą savaitę dažniausiai pranyksta ir gali būti maskuojamos kosmetikos pagalba.

Po operacijos pacientas praleidžia porą valandų pooperacinėje palatoje stebimas medicininio personalo. Dažniausiai namo išleidžiamas tą pačią dieną, įsitikinus ar nėra pooperacinių komplikacijų. Jeigu prieš operaciją buvo taikyta bendrinė nejautra, tokiu atveju, pacientui gali būti rekomenduota likti stacionare iki kitos dienos.

Dažniausios operacijos komplikacijos

Po operacijos pacientas gali negalėti pilnai užmerkti akių. Dažniausiai ši problema išsisprendžia per pirmas dvi savaites. Tuo metu gali tek vartoti akių lašus, kad akys būtų drėkinamos ir jos nedžiūtų. Taip pat, akys gali būti sudirgintos ir dėl to pasireikšti padidintas ašarojimas. Kraujosrūvos ir audinių tinimas taip pat yra dažna operacijos pasekmė.

Jeigu po operacijos pacientas jaučia stiprius akių srities skausmus arba sutrinka regėjimas, būtina nedelsiant susisiekti su operavusiu gydytoju.

Operaciją atlieka:

Dr. Jonas Drąsutis

PLASTINĖS IR REKONSTRUKCINĖS CHIRURGIJOS GYDYTOJAS

Dr. Aleh Stasevich

PLASTINĖS IR REKONSTRUKCINĖS CHIRURGIJOS, BENDROSIOS CHIRURGIJOS GYDYTOJAS

Black Friday

Nuolaidos iki -60%

Kviečiame registruotis vizitui

JUS DOMINANČIAI PROCEDŪRAI

    Sutinku su puslapio privatumo politika